Služby

Výkup kovového odpadu od velkododavatelů i občanů provádíme na naší provozovně, na adrese K Čističce 53, Sviadnov. Smluvním partnerům zajišťujeme přistavení, naložení, odvoz kontejnerů se šrotem a související služby.

Společnost ARCIMPEX, s.r.o. je také schopna realizovat likvidace technologických celků a zařízení, v případě zájmu Vás naši zaměstnanci rádi navštíví a dohodnou možnosti spolupráce.

K odvozu materiálu používáme naši nákladní kontejnerovou dopravu, autopark čítá 8 moderních nákladních automobilů MAN, kterými lze obsluhovat všechny druhy kontejnerů, (Abroll, Bigram, Tatra), samozřejmostí je možnost samostatné nakládky. Vozidla jsou vybavena hydraulickou rukou, která je schopna naložit materiál až do hmotnosti 2 tuny jednoho kusu. V případě zájmu si může zákazník najmout dopravu samostatně pro své potřeby.

Areál společnosti ARCIMPEX disponuje vlastní železniční vlečkou, vážení vagónů probíhá na certifikovaných váhách Arcelor Mittal – Lískovec u Frýdku. 

Naše společnost vlastní silniční mostní váhu Schenck Process DFT-E na které můžeme vážit jak návěsy, tak i soupravy až do 18-ti metrů délky a do 60 tun váhy. Na této váze provádíme také komerční vážení. Pro vážení menších množství materiálu (zejména barevné kovy, legovaná ocel)  používáme digitální váhu s rozsahem do 100kg a přesností 0,2kg.

K úpravě kovového šrotu používáme nůžkolis Louritex 600T, hydraulické nůžky Kaiman 600, kovový odpad dělíme také pomocí autogenních hořáků.

Plocha areálu úpravy kovového odpadu je 25.000m2, manipulační a skladovací plochy jsou zpevněny a jejich část je nepropustná a odvodněná přes odlučovač ropných látek.

Pro manipulaci s materiálem je na šrotišti využíváno 5 hydraulických nakladačů FUCHS a Sennebogen, vybavených podle potřeby drapáky, břemenovými elektromagnety nebo hydraulickými nůžkami.

Pro přesné určení chemického složení šrotu, zejména legovaných a nerezových materiálů používáme rentgenové spektrometry Olympus Innov-X Delta.

 Ke kontrole zda přijímaný a expedovaný kovový odpad neobsahuje radioaktivní materiál, používáme dozimetr RadEye PRD od firmy Thermo Fisher Scientific.

 

Sběrna kovového šrotu Sviadnov:

Adresa: K Čističce Sviadnov

Otevírací doba:

Pondělí - Pátek: 6:30 - 15:00

 

Sběrna druhotných surovin Ostrava Přívoz:

Adresa: Koksární Ostrava Přívoz

Otevírací doba:

Pondělí - Pátek: 6:30 - 15:00